Nauczyciel wychowawca - mgr Małgorzata Bętkowska

Nauczyciel wspomagający - mgr Izabela Skolik

Nauczyciel - mgr Karolina Wyszyńska

linia4.jpg

 

 Zamierzenia dydaktyczno - wychowawcze na rok szk. 2020-2021

 

Wydarzenia

 

Kodeks przedszkolaka

Przedszkolaki uroczyście obiecali przestrzegać zgodnej zabawy, bycia koleżeńskim oraz wypełniać swoje obowiązki.

 

kodeks_przedszkolaka.jpg

 

Zabawy na placu przedszkolnym

Nasi Milusińscy chętnie spędzają czas na wspólnych zabawach na świeżym powietrzu

 

 

Dzień Kropki

15 września w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Kropki. Dzieci zapoznały się z przesympatyczną bohaterką opowiadania zatytułowanego "Kropka". Vashti (bohaterka opowiadania) uświadomiła wszystkim, że każdy ma jakiś talent i warto być pomysłowym. Nasi milusińscy tworzyli prace plastyczne bawiąc się barwami. Były również tańce i śpiewy.

 

Dzień Przedszkolaka

20 września każdy przedszkolak ma swoje święto. W naszej grupie ten dzień uczciliśmy wesołą zabawą.

  

Jesienna spartakiada

BO SPORT I DOBRA ZABAWA TO NASZA SPECJALNOŚĆ  to hasło grupy Biedronki. Dzisiaj było aktywnie, Biedronkowa ekipa na medal, wszyscy są zwycięzcami 🙂

 

 

Poznajemy literki

W naszej grupie pracujemy elementami Metody Dobrego Startu - M. Bogdanowiecz. - Od piosenki do literki. Dzięki założeniom tej metody dzieci mają możliwość rozwijać funkcje wzrokowe, słuchowe, językowe, dotykowo-kinestetyczne, motoryczne oraz ich współdziałanie, które to funkcje leżą u podstaw złożonych czynności czytania i pisania.

  

Zabawy z figurami gometrycznymi

W trakcie zabaw matematycznych poznajemy cyfry i figury. Dzieci próbowały rozpoznać za pomocą dotyku co to za figura

  

oraz ułożyć obraz z trójkątów

   

Jesienna pogoda - krople deszczu

Jesienna aura za oknem a u nas w grupie słoneczne nastroje. Dzieci miały okazję zapoznać się z obiegiem wody w przyrodzie oraz wykonać pracę plastyczną "Deszcz".

  

Dzień Buraczka

Przedszkolaki przy dobrej wspólnej zabawie świętowały Dzień Buraczka. Były zabawy plastyczne, muzyczne i wspólne tańce.

 

Dzień Pluszowego Misia

Nasi Milusińscy nie zapomnieli o przesympatycznej zabawce, którą każde dziecko ma w domu UKOCHANYM MISIU. Dzieci chętnie uczciły ten dzień wykonując prace plastyczną

  

Dzień Talentów

Grupa Biedronek nie narzeka na nudę. Tydzień pełen atrakcji 🙂 Mamy za sobą Dzień Talentów. Dzieciaki prezentowały wszelakie zdolności. Był śpiew, taniec a nawet bicie rekordu w skakaniu na skakance 😁 mimo małej tremy nasza publiczność zachęcała do działania a występy kończyły się owacjami na stojąco 😁😁😁

 

 

Doświadczenia z przewodzeniem

Przedszkolaki eksperymentowały z przewodzeniem materiałów. Dowiedziały się co to znaczy przewodzić ciepło oraz jakie materiały są dobrymi przewodnikami ciepła a jakie nie.

 

 

Mikołaj w Przedszkolu

Dzieci w gorących nastrojach powitały Mikołaja w przedszkolu. Och ! co to była za radość.

  

Jasełka

Przygotowania przedświąteczne ogarnęły wszystkich. Dzieci z zapałem przygotowywały się do Jasełek. W tym roku niestety nie mogliśmy zaprosić gości ale całe zdarzenie zostało nagrane i wysłane rodzicom.

 

Zimowe zabawy

Ponieważ pogoda dopisała. Postanowiłyśmy wspólnie z dziećmi ulepić bałwana oczywiście nie zabrakło bitwy na śnieżki.

 

Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się A.A. Milne autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”, które napisał dla swojego synka Krzysia.

Grupa Biedronki uczciła ten dzień wspólnym czytaniem przygód sympatycznego misia i jego przyjaciół oraz wspólną zabawą

  

Dzień Babci i Dziadka

W naszej grupie w Dniu Babci i Dziadka było bardzo wesoło. Dzieci nie mogły się doczekać swoich wystąpień z tej okazji. Wcieliły się w aktorów, którzy z pełnym zaangażowaniem wystąpili przed kamerą aby upamiętnić ten wspaniały dzień dla swoich dziadków.

 

Muzyczne zabawy

Przedszkolaki wzięły udział w muzycznych zajęciach przy Kolorowym Pianinie. Dzieci zapoznały się z gamą C-dur oraz jej poszczególnymi dźwiękami. Wspólnie z nauczycielem starali się zagrać melodię.

  

Zabawa Karnawałowa

Dzieci jak co roku wzięły udział w zabawie karnawałowej, która odbyła się w naszej sali. Wszystkie przedszkolaki były pięknie przebrane i z wielką ochotą i radością pląsały przy dźwiękach skocznej muzyki. Z niegasnącym zapałem brały udział w różnych karnawałowych konkursach

 

  Czytamy bajki terapeutyczne

Grupa "Biedronki" uczestniczy w poniedziałkowych zajęciach popołudniowych z czytania bajek terapeutycznych. Dzieci na zajęciach mają możliwość zapoznać się z trudnymi dla nich emocjami tj, strach, nieśmiałość, złość itp. Poprzez postawę bohaterów bajek, dzieci mogą utożsamić się z bohaterami , co pomaga w z rozumieniu emocji i swoich zachowań

   

Zabawy z ciastoliną

Dzieci uwielbiają zabawy z kolorową ciastoliną. Zabawa sprzyja ćwiczeniu motoryki małej a prace wykonane przez dzieci wyglądają przepięknie

   

Wycieczka do kuchni

Dzieci w czasie zajęć miały okazję zapoznać się pracą pań kucharek w naszym przedszkolu oraz ze sprzętami, które używają w pracy

 

  

Zabawa w sklep

Na zajęciach dzieci poznawały zawód sprzedawcy. Same mogły też w zabawie dydaktycznej zbudować swój własny sklep i przeistoczyć się w sprzedawcę. Oj wcale to nie jest łatwa praca.

 

  

Poznajemy miary

Grupa Biedronki poznawała sposoby mierzenia i ważenia przedmiotów i produktów. Dzieci chętnie eksperymentowały z wagą szalkową.

 

   

 Przewodzenie

Dzieci miały okazję poeksperymentować i doświadczyć, które przedmioty przewodzą ciepło i co to znaczy oraz dlaczego jest to bardzo ważne dla każdego z nas

 

Zajęcia "Umiem, potrafię, dam radę"

Na zajęciach popołudniowych dzieci rozwijają swoją kreatywność i spontaniczność działania. oto efekt ich pracy

  

Dzień dinozaurów

Kto by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury?
Zobaczyć jak to było, kiedy ziemia była zieloną puszczą zamieszkałą przez ciekawe okazy.

Dzieci miały okazje dowiedzieć się jak to było.

   

Ćwiczenia z kodowania

Dzieci mają okazję do zabaw w kodowanie. Kodowanie to proste ćwiczenia, które uczą logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji.

Zabawa polegała na słuchaniu poleceń nauczyciela, który mówił w jaki sposób porusza się postać bądź samochód. Zadaniem dziecka jest śledzić"w myślach" ruch postaci lub samochodu i sprawdzić czy autko nie wyjechało poza pole lub jaką literę napotkał ludzik.

 

 

Zabawa w teatr

Mali aktorzy, próbowali swoich sił podczas zabawy w teatr. Dzieci wykonały pacynki i wymyślały swoje scenariusze mini przedstawień teatralnych.

 

  

MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech

Przedszkolaki wzięły udział w kolejnej edycji programu "Mogę zatrzymać smog" Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i rodziców.

 

  

Dzień Kolorowej Skarpetki

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z osobami z  Zespołem Downa.  Święto zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.