Nauczyciel wychowawca - mgr Wioleta Chmura

Nauczyciel - lic. Monika Badoń

Nauczyciel wspomagający - mgr Anna Kołodziej

linia_48.gif

 

 Zamierzenia dydaktyczno - wychowawcze na rok szk. 2020-21

 

 linia_48.gif

Dzień Przedszkolaka w grupie Motyle był pełen wrażeń. Tańce, rozgrywki sportowe, zabawy z balonami oraz słodki poczęstunek. W nagrodę każdy przedszkolak otrzymał medal oraz kwiatek z balonów. Była super zabawa.

Grupa Motyle na zajęciach pt ,,Podróż do krainy zmysłów ". Dzieci poznawały świat przy pomocy zmysłu wzroku, słuchu, węchu, dotyku oraz smaku. Brały udział w eksperymentach oraz zabawach, w których używały różnych zmysłów.

Dzieci z grupy Motyle na zajęciach poznawały owoce krajowe oraz egzotyczne. Robiły również smaczną i zdrową sałatkę owocową.

Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie Motyle. Na zajęciach dzieci obejrzały bajkę , jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent. Dzień Kropki to dzień odwagi, kreatywności, pomysłowości i zabawy. Tego dnia nasze zabawy i prace plastyczne wypełnione były kolorowymi kropkami.

Dzieci z grupy Motyle bardzo chętnie biorą udział w różnych konkursach plastycznych. Doskonalą w ten sposób zdolności manualne, wyobraźnię oraz twórcze myślenie. Oto kilka prac plastycznych wykonanych przez nasze zdolne przedszkolaki.

Zajęcia pt ,, Na pomoc- poznajemy numery alarmowe". Dzieci z Grupy Motyle dowiedziały się podczas zajęć jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc.

Zajęcia sportowe w ramach projektu ,,Przedszkole Talentów" w którym bierzemy udział.

Tak w grupie Motyle świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Były wspólne tańce, drobne upominki dla chłopców, oraz coś słodkiego dla wszystkich dzieci.

Dzieci z grupy Motylki nie próżnowały zwierzęta leśne poznawały i piękną wiewiórkę wykonały .

Dzień buraka

Mikołaj w grupie Motyle

Jasełka w Motylach

Dzień Kubusia Puchatka w grupie Motyle

Dzień Babci i Dziadka

Zimowe zabawy na śniegu w grupie Motyle

Bal karnawałowy

Grupa Motyle podczas popołudniowych zajęć plastyczno - technicznych rozwijających uzdolnienia dzieci. Z okazji tłustego czwartku zrobiliśmy czekoladowe pączki.

  

Dzień KOTA w grupie Motyle.

Zabawa w TEATR w grupie Motyle. Zajęcia te były realizowane w ramach konkursu Przedszkole Talentów. Dzieci odgrywały scenki przy użyciu pacynek na temat kontaktów z nieznajomymi. Wszystkim bardzo się podobało, była super zabawa.

Grupa Motyle podczas popołudniowych zajęć Mali badacze rozwijających uzdolnienia dzieci. Podczas zajęć dzieci zdobyły informacje dotyczące wulkanów oraz wykonały ciekawy eksperyment.

 

DZIEŃ DINOZAURA w grupie Motyle

DZIEŃ KOBIET w grupie Motyle

 

Grupa Motyle podczas zajęć w ramach kampanii ,,MOGĘ! ZATRZYMAĆ SMOG- przedszkolaku złap oddech."

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa w grupie Motyle.  Podczas zajęć dzieci wykonały piękne kolorowe skarpetki.