Nauczyciel wychowawca - mgr Ewa Woźniak - Lisowska

Nauczyciel wspomagający - mgr Ewa Mariak    

Nauczyciel:  mgr Aneta Cios 

0427.gif

 

              Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze na rok sz. 2020-21

 

 0427.gif

 

W krainie dinozaurów świetnie się bawiliśmy. Poznaliśmy różne dinozaury, malowaliśmy prehistoryczny las, liczyliśmy i poznawaliśmy zawód archeologa.

 

Muzyka jest wokół nas. "Kotki" poznawały róże instrumenty. Słuchały ich dźwięków.  Malowały muzykę Antoniego Vivaldiego. Dzieci grały, tworzyły muzykę i tańczyły. Poznaliśmy także Metodę Kolorowych Dźwięków.

17 lutego KOTKI uroczyście świętowały “DZIEŃ KOTA”.

 

Zajęcia plastyczne w grupie Kotki.

Zajęcia ruchowe w sali i na ogrodzie przedszkolnym.

Poznajemy Warzywa, a przy okazji utrwalamy naukę kolorów oraz klasyfikujemy.

Jesień przedstawiona w pracach plastycznych.

 

Dzień Buraczka w grupie “Kotki” obchodziliśmy 24 listopada. Dzieci mogły w tym dniu zapoznać się z wyglądem różnych rodzajów buraków, poznać sposoby ich uprawy oraz walory zdrowotne tych warzyw. Można było spróbować smaku soku buraczanego a nawet namalować tym sokiem obraz.

 

25 listopada obchodziliśmy w grupie Dzień Pluszowego Misia. Dzieci słuchały opowiadań o różnych misiach. Były tańce i  zabawy ze śpiewem. Tworzyliśmy pracę plastyczną z samych kół, a tematem oczywiście był MIŚ.

 

 

Mikołaj z prezentami odwiedza dzieci!

 

 

 

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg....

Zimowe zajęcie w grupie "Kotki".

Co ciekawego można robić zimą? Jakiego koloru jest śnieg?  Śnieg zimny i ciepły – można było to poczuć. Eksperyment naukowy- śnieg prawdziwy kontra pieluszkowy.

 

 

 

 

 

W styczniu długo oczekiwany bal:

“W KRAINIE LODU” –  tańce, pokaz strojów balowych i konkursy w grupie KOTKI.

 

Teatr??? Ależ proszę......

"Czerwony Kapturek" w wykonaniu dzieci z grupy "KOTKI". W dodatku w wersji ekologicznej bo z tekturowymi elementami scenografii.  Z poszanowaniem praw zwierząt bo............   W naszej bajce wilk nie musiał zginąć. Obiecał  pomagać leśniczemu dokarmiać zwierzęta w lesie.