Nauczyciele: mgr Aneta Mazur, mgr Ewa Sysakiewicz

linia4.jpg

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na rok szkolny 2020-2021

„Jestem sobie PRZEDSZKOLACZEK,  jestem ważny dużo znaczę”.

Zajączki pięknie się witają, swoje imiona dobrze znają.

Słowem, gestem się komunikują, kontakty emocjonalne nawiązują.

Świat zabawek odkrywają, aktywność swą rozwijają.

Na misach tybetańskich grały, relaksacyjny masaż dźwiękiem poznały.

Z grupą integracyjną „Kotki” się zaprzyjaźnili, w jesiennym spotkaniu uczestniczyły.

Spotkanie z Mikołajem

Renifer czekając na przybycie Mikołaja i Śnieżynki zaprosił dzieci  do zabawy z cyklu: „Co mi w duszy gra”.

Zajączki tworzyły muzykę za pomocą gry na instrumentach perkusyjnych i dzwonach rurowych. W sposób kreatywny przedstawiły „Siebie” i własne umiejętności.

Mikołaj usłyszawszy muzykę przybył  w towarzystwie Śnieżynki i wręczył każdemu dziecku  domek wypełniony pięknymi prezentami.

Przybyli goście uczestniczyli w zabawach rytmiczno – ruchowych wpisanych w świąteczne spotkanie, wiązali struktury melodyczne i rytmiczne – po prostu świetnie się bawili.

Mali artyści rysując ozdabiali postać Mikołaja i wypełniając worek naklejali obrazki wybranych zabawek  i książeczek.

Zmęczeni w świetle choinki i lampy aromoterapeutycznej słuchali muzyki relaksacyjnej i odprężającej.

Zajęcia z zakresu terapii ręki

Zabawy sensoplastyczne

Święta tuż tuż... u nas w przedszkolu też pachnie świętami. W tym roku  z grupą Kotki śpiewaliśmy kolędy i pastorałki oraz zajadaliśmy pyszne pierniczki i ciasta. Wszyscy życzyli sobie zdrowych spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

STYCZEŃ

Zima zawitała na dobre. Dzisiaj na zimowym spacerku było spotkanie z bałwankiem. Zabawom na śniegu nie było końca...

I wspólne zdjęcie na pamiątkę.

Dzisiaj uroczysty dzień w naszej grupie Dzień Babci i Dziadka. Niestety przez pandemię nie mogliśmy gościć w przedszkolu naszych  ukochanych Babć i Dziadków ale specjalnie dla nich :  - przygotowaliśmy inscenizacje muzyczno - ruchową do piosenek tematycznych z okazji Dnia Babci i Dziadka - wykonaliśmy sok z marchwi  "Na Zdrowie " Babciu i Dziadku - stworzyliśmy zimowy ruchomy obraz   -  z pomocą naszych Pan zrobiliśmy upominki - odbicia naszych stóp i dłoni .

Nasze małe serduszka dzisiaj biją mocno dla naszych kochanych Babć i Dziadków. Z okazji ich święta życzymy 100 lat!!!

Dzieci z gr. ZAJĄCZKI

Zabawy fakturami

Zabawa karnawałowa w grupie Zajączki 🐰🎉🎈🎈🎉🤩

NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ  W ŚWIECIE BAJEK BAJKI BEZ BARIER

Bajki o niepełnosprawności są lekcją szeroko rozumianej akceptacji. Oswajają dzieci z problemami dotyczącymi ich samych lub osób w ich otoczeniu.

Bajki te pełnią także funkcje terapeutyczne. Pomagają najmłodszym radzić sobie z własnymi emocjami, traumatycznymi doświadczeniami, stanami lękowymi. Rozładowują napięcie, relaksują, dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Wiedza o niepełnosprawności procentuje w przyszłości, buduje społeczeństwo empatyczne i tolerancyjne, gdyż każdy bez względu na swoją kondycję zdrowotną jest traktowany na równi z innymi.

BAJKI SĄ DLA KAŻDEGO niezależnie od wieku czy kondycji zdrowotnej. Dzięki nim świat staje się lepszy- tolerancyjny, uśmiechnięty i otwarty na każdego.

W naszym przedszkolu odbywają się cykliczne spotkania z bajką, która przybliża najmłodszym świat osób z różnymi niepełnosprawnościami. Uczy jak zachować zachować się wobec niepełnosprawnych  i jak być  super kolegą. Bajki prezentowane są przez nauczycielki z grupy Zajączki Anetę Mazur i Ewę Sysakiewicz. Dzieci poznały już bajkę; O dzięciołku Kornelku który, nigdy nie nauczył się latać, bajkę o biedronce ze złamanym skrzydełkiem.

A teraz  26 stycznia  w bajkową przygodę wyruszyły dzieci z grup ZAJĄCZKI , KOTKI, ŻABKI I MOTYLE aby poznać przygodę żyrafka który stracił słuch.

Najmłodsi uczyli się nie tylko właściwych zachowań wobec osób z niepełnosprawnościami, ale elementów języka migowego , znaków osób niesłyszących, bawili się przy piosence naśladując zwierzęta egzotyczne i wysłuchali utworu Tolerancja -Czesława Niemena.

Zatem nie bójmy się czytać bajek - przecież każdy może być super bohaterem.

LUTY

Witamy kolejny zimowy miesiąc☃️❄️🌨️to już luty. Zimowych zabaw ciąg dalszy...

KWIECIEŃ

W poszukiwaniu wiosny... 🌷🦋🐛🐞🌼

Sensoplastycznie. Na wiosennej łące🦋🌼🌞. Malowanie kolorowymi kostkami lodu.

Gdy słoneczną pogodę mamy to z niej korzystamy🌞⛅

CZERWIEC

Czerwiec w grupie Zajączki był okazją do świętowania Dnia Rodziny. Dla mamy i taty były laurki, pokaz umiejętności, zdolności oraz z serduszka dużo miłości ❤️