Drukuj

 

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy Państwa zaprosić do współpracy z nowo powstałym Ośrodkiem Środowiskowej Opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w ramach I poziomu referencyjności wprowadzonej reformy Psychiatrii dzieci i młodzieży. Ośrodek ten działa na terenie miasta Sosnowiec na podstawie umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oferowana przez nas pomoc dotyczy przede wszystkim pacjentów i ich rodziny z powiatu Sosnowiec i jest nieodpłatna. Swoją pomoc kierujemy zarówno do dzieci (także poniżej 7 roku życia), jak i młodzieży uczącej się (do 21 roku życia).

Aby skorzystać z oferowanej przez nas pomocy rodzic nie musi posiadać skierowania od lekarza, należy jedynie zgłosić taką potrzebę telefonicznie i umówić się na wizytę. Dla każdego pacjenta zespół opracowuje Indywidualny Plan Zdrowienia, który jest tworzony w oparciu o aktualne potrzeby i zasoby pacjenta i jego rodziny.

Naszą pomoc kierujemy do dzieci i młodzieży doświadczających różnych trudności w funkcjonowaniu: doświadczają sytuacji kryzysowej, mają trudności w adaptacji do sytuacji pandemicznej, mają trudności w zachowaniu, ich wzorzec wyrażania emocji są nieadaptacyjne, prezentują zaburzenia neurorozwojowe (ASD czy ADHD), są wyizolowani społecznie, doświadczyli przemocy i inne.

Swoją ofertę kierujemy do Państwa, ponieważ macie większą możliwość dotarcia do rodziców i dostrzec trudności w funkcjonowaniu dziecka jako pierwsi. Pomoc świadczona jest zarówno dla pacjentów którzy, posiadają Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, opinię w sprawie objęcia pomocą psychologiczną czy wczesnym wspomaganiu rozwoju, jak również dla tych, którzy nie posiadają żadnej dokumentacji medycznej a wymagają wsparcia ze strony naszego Ośrodka.

W ramach wprowadzonej reformy psychiatrii nasz Ośrodek może udzielać pomocy w miejscu zamieszkania oraz w placówce oświatowej, do której uczęszcza dziecko. Chcielibyśmy wypracować system współpracy z Państwa Placówką, aby pomoc i wsparcie oferowane naszym pacjentom była kompleksowa. Pragniemy dodać, że Państwo jako nieodłączny element w drodze do prawidłowego rozwoju i zdrowienia dziecka jesteście źródłem wiedzy o codziennym funkcjonowaniu i zachowaniu się młodego człowieka w środowisku szkolnym i rówieśniczym na terenie Państwa placówki.

Działania Ośrodka są nakierowane na psychoedukację, wsparcie psychologiczne, psychoterapię oraz diagnostykę problemów i zaburzeń wieku rozwojowego.

W skład zespołu Poradni wchodzą osoby mające doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą: psychologowie, psychoterapeuci oraz terapeuci środowiskowi. Naszą pracę poddajemy regularnej superwizji oraz konsultujemy ze specjalistami z Oddziału Klinicznego Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego oraz Poradni Zdrowia Psychicznego, z którymi ściśle współpracujemy w ramach Centrum Pediatrii im. J. Pawła II  w Sosnowcu.

Liczymy na owocną współprace z Państwa Placówką i mamy nadzieję, że oferowana przez nas pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży naszego miasta.

 

Zespół Ośrodka Środowiskowej opieki

psychologicznej i psychoterapeutycznej

 

Dane kontaktowe placówki:

Siedziba Poradni: Centrum Pediatrii im. J. Pawła II

  1. Zapolskiej 3, 41-218 Sosnowiec

 

Tel:

32 720 77 00 Rejestracja

32 720 77 23 Ośrodek Środowiskowej Pomocy Psychologicznej

 

email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Godziny pracy poradni:

Poniedziałek 8 - 16

Wtorek 11 - 20

Środa 9 - 20

Czwartek 11 - 20

Piątek 8 - 16